Staff 2021

Principal

Mr Paul Andrijich

paul.andrijich@education.wa.edu.au

Deputy Principals

Mrs Narelle Alver

Mrs Rosemary Johnson

narelle.alver@education.wa.edu.au

rosemary.johnson1@education.wa.edu.au

Manager Corporate Services

Mrs Megan Mohr

megan.mohr@education.wa.edu.au

School Officers

Mrs Gayle Tippett

Mrs Cathy Reddish

gayle.tippett@education.wa.edu.au

cathy.reddish@education.wa.edu.au

School Psychologist

@education.wa.edu.au

School Chaplain

@education.wa.edu.au

Class Teachers

Room

Year

Days

Email Address

Mrs Debbie Brittain

ECE3

Kindy A

Monday, Wednesday, Thursday

debbie.brittain@education.wa.edu.au

Ms Monica Merenda

Ms Alice Parcej-Collins

ECE1

Kindy C Kindy D

Monday – Friday

Wednesday

monica.merenda1@education.wa.edu.au

alice.parcej-collins@education.wa.edu.au

Mrs Dinah Watt

Mrs Helene Offer

ECE2

Kindy E Kindy F

Monday – Friday

Wednesday

dinah.watt@education.wa.edu.au

helene.offer@education.wa.edu.au

Mrs Renae Murphy

Mrs Phyllis Vimini

EL1

Pre-primary

Monday – Friday

Wednesday

renae.murphy@education.wa.edu.au

phyllis.vimini@education.wa.edu.au

Mrs Jodie Threlfall

Ms Alison Bennett

EL2

Pre-primary

Monday – Friday

Wednesday

jodie.threlfall@education.wa.edu.au

alison.bennett@education.wa.edu.au

Miss Destiny Liedel

Mrs Natalie O'Connor

EL3

Pre-primary

Monday – Friday

Thursday

destiny.liedel@education.wa.edu.au

Natalie.oconnor@education.wa.edu.au

Mrs Nicky Payne

Mrs Phyllis Vimini

EL4

Pre-primary

Monday – Friday

Thursday

nicole.payne@education.wa.edu.au

phyllis.vimini@education.wa.edu.au

Ms Faye Burnaby

Ms Dawn Farr

EL5

Pre-primary

Monday – Friday

Thursday

faye.burnaby-gill@education.wa.edu.au

Dawn.Farr@education.wa.edu.au

Miss Nicole Selwood

JA1

1

Monday – Friday

nicole.selwood@education.wa.edu.au

Mrs Dale Nixon

JA2

1

Monday – Friday

heather.nixon@education.wa.edu.au

Miss Ashlyn Burton

Mrs Bec Jonsson

JA3

1

Tuesday – Friday

Monday

ashlyn.burton@education.wa.edu.au

Mrs Elise Anderson

JB1

2

Monday – Friday

elise.anderson2@education.wa.edu.au

Ms Sonya Nugent

JB3

1

Monday – Friday

sonya.nugent@education.wa.edu.au 

Miss Stacey Keating

JB2

2/3

Monday – Friday

stacey.keating@education.wa.edu.au

Mrs Selina Coulson

JB4

2

Monday – Friday

selina.coulson@education.wa.edu.au

Mrs Teresa Ferguson

Mrs Sarah Bell

JB5

2

Monday – Wednesday

Thursday - Friday

teresa.ferguson1@education.wa.edu.au

sarah.bell@education.wa.edu.au

Mrs Sharna Reed

M1

3

Monday – Friday

Sharna.Reed@education.wa.edu.au

Ms Julie Powell

M4

3

Monday – Friday

julie.powell@education.wa.edu.au

Ms Melissa Peden

Mrs Amy Kinnersly

M5

3

Monday - Thursday

Friday, even week Wednesday

melissa.peden1@education.wa.edu.au

amy.kinnersly@education.wa.edu.au

Miss Siobhan Swadling

M2

4

Monday – Friday

siobhan.swadling@education.wa.edu.au

Ms Natalie Bonetti

Mrs Vanessa Lake

M3

4

Mon, Tue, Thurs, Fri

Wednesday

natalie.bonetti2@education.wa.edu.au

vanessa.lake@education.wa.edu.au

Mr Caleb Christie

Mrs Alison Ruhen

S6

4/5

Mon, Tues, Thurs, Fri

Wednesday

caleb.christie@education.wa.edu.au

alison.ruhen@education.wa.edu.au

Ms Estelle McGuire

S7

5

Monday – Friday

estelle.mcguire@education.wa.edu.au

Ms Nicole Sloan

Mr Matt Davey

S8

5

Monday - Tuesday

Wednesday - Friday

nicole.sloan@education.wa.edu.au

matthew.davey@education.wa.edu.au

Ms Bec Turvey

S1

5/6

Monday – Friday

bec.turvey@education.wa.edu.au

Miss Mable Wong

S2

6

Monday – Friday

mable.wong@education.wa.edu.au

Mrs Breanna Pitsonis

Mr Dave Sollis

S3

6

Monday - Tuesday

Wednesday - Friday

breanna.pitsonis@education.wa.edu.au

david.sollis@education.wa.edu.au

Specialist Teachers

Area

Days

Email

 

 

Visual Art Year 2-6

Monday – Thursday

Friday

jessica.wormuth@education.wa.edu.au

Mrs Marie Owens

Visual Art / Health Year 1 - JLA

Visual Art Year 1 - JLA Wet Area

Wednesday

Thursday

marie.owens@education.wa.edu.au

Mrs Veronica Schunck

Italian - S5

Tuesday – Thursday

veronica.schunck@education.wa.edu.au

Mr Grant Turner

Music

Monday – Friday

grant.turner@education.wa.edu.au

Miss Amy Wyatt

Mr Caleb Christie

Physical Education (Years 2-6)

Physical Education (Year 1)

Monday – Friday

Monday - Thursday

amy.wyatt@education.wa.edu.au

caleb.christie@education.wa.edu.au

Ms Mai White

Mrs Ruhen

EALD/Literacy Support

Senior EALD/Literacy Support

Monday – Friday

Monday, Friday

mai.vo@education.wa.edu.au

alison.ruhen@education.wa.edu.au

 

ICT - TFX

   
 

Clarinet (Year 5/6)

Thursday

dale.pointon@education.wa.edu.au

Miss Tanya Chapman

Guitar (Year 5/6)

Wednesday

tanya.chapman@education.wa.edu.au

Ms Stacy Teuber

Flute (Year 5/6)

Wednesday

stacy.teuber@education.wa.edu.au

Education Assistants (Kindergarten & Pre-primary)

Fiona Awa Kindy C / Kindy D - EC3
Amanda Boyd Pre-Primary  - EL2
Lucrezia Del  Gesso   
Min McDonald

Kindy A - EC1 / Kindy F -  EC2  (Wednesday's)

EL3  -  (Friday's )

Sandra Mrasic Pre-Primary  - EL4
Deb Rogers Pre-Primary  - EL5 
Toni Saxon Kindy A / Kindy F
Deanne Shields Pre-Primary  - EL3

Education Assistants (Special Needs students)

Prathima Bangera       Special Needs
Kym Cover Special Needs
Kylie Lycho Special Needs
Meena Manjunatha  Special Needs
Samantha Meek Special Needs
Lyn Seedy-Dittrich Special Needs

Support Staff

  • Mrs Debbie Fielding – Library Officer (Tuesday, Wednesday)
  • Mrs Claudia Barbaro - Library Officer (Friday)
  • Mr Bruce McKnight - Gardener
  • Mr Haris Trbic – Cleaner in Charge
  • Ms Senait Ayele - Cleaner
  • Mrs Saba Tamira - Cleaner
  • Ms Demeku Webe- Cleaner
  • Mrs Helen Tennant – Canteen (P&C Employee)
  • Mrs Pia Cullen – Canteen (P&C Employee)